دانلود پایان نامه بررسی اثر پرودیجیوسین بر روی سرطان کبد

3/5 - (1 امتیاز)
۳/۵ - (۱ امتیاز)

بررسی اثر پرودیجیوسین حاصل از دیواره سلولی باکتری سراشیا مارسسنس، بر روی تکثیر رده سلولی سرطانی کبد

دانلود پایان نامه بررسی اثر پرودیجیوسین

پایان نامه بررسی اثر پرودیجیوسین حاصل زحمت یکسال دانجشویان می باشد که در کشور ایران انجام گرفته است. نتایج حاصل از این پایان نامه کاملا علمی بوده و در پژوهشگاه بیوتکنولوژی مجهز به دستگاه هایی چون فلوسایتومتری انجام گرفته است.

پایان نامه

قسمتی از متن مقدمه و چکیده پایان نامه:

مقدمه

تنوع زیستی عظیم میکروارگانیسم ها احتمال تولید متابولیت های ثانویه را افزایش می دهد. از جمله متابولیت های ثانویه، پرودیجیوسین است که یک رنگدانه قرمز طبیعی است که توسط باکتری های گرم منفی، تولید می شود .خانواده پرودیجیوسین که ساختار مولکولی همه آنها حاوی اسکلت پیرولیل پیرومتن ۲ می باشد رنگدانه هایی هستند که از لحاظ زیستی فعال می باشند .

چکیده

هپاتوسلولار کارسینوما غالباً به روش های درمانی کلاسیک مقاوم است. بنابراین تحقیق به منظور یافتن روش های درمانی جدید  با کمترین میزان سمیت ، جهت درمان سرطان کبد حائز اهمیت می باشد. در این زمینه اثر پرودیجیوسین ( جدا شده از سراشیا مارسسنس) به عنوان عامل قدرتمند مهار کننده رشد در انواع مختلفی از سلولهای سرطانی نشان داده شده است. در این مطالعه ما فعالیتهای ضد تکثیری پرودیجیوسین را در رده سلولهای سرطانی کبد (HepG2 (در بازه های زمانی و دوزهای مختلف پرودیجیوسین بررسی نموده ایم.

نتیجه گیری

بنابراین باتوجه به مزایای پرودیجیوسین و نیز عوارض جانبی بالای داروهای شیمی درمانی، دراین پژوهش قصد
داریم، اثر رنگدانه طبیعی پرودیجیوسین حاصل از دیواره سلولی باکتری سراشیا مارسسنس را بر روی تکثیر سلول های سرطانی کبدی بررسی کنیم. همچنین بررسی بیان ژن سوروایوین در سلول های بدخیم تیمار شده با پرودیجیوسین نیز مد نظر قرار خواهد گرفت.

جهت خرید کامل پایان نامه روی خرید کلیک کنید. ( فایل Word )

خرید

در گالری زیر بخشی از چکیده، فهرست و مطالب پایان نامه در قالب عکس قرار داده شده است. قبل از خرید می توانید با کلیک بر روی عکس های زیر آن ها را مشاهده نَمایید.

1984 بازدید