غذا های پشتیبان رشد بدن + فیلم آزمایش + مقاله کامل

غذاهای پشتیبان رشد بدن

غذا های پشتیبان رشد

غذا های پشتیبان رشد بدن، مقاله ای در خصوص آزمایشگاه علوم تجربی که با “دانلود مقاله” می توانید هم به محتوا و هم فیلم آزمایش دسترسی داشته باشید.

قبل از شروع، ضروری است بدانید پروتئین چیست و چگونه در بدن عمل میکند؟

 پروتئین ها مولکول های بزرگی هستند که از آمینواسیدها تشکیل شده اند. آمینواسیدهاساختاربدن ما را تشکیل می دهند و سلول ها، بافت و ماهیچه ها راتنظیم می کنند.پروتئین در هورمون ها، آنزیم ها و پادتن ها یافت می شود و بدن ما را در حالت تعادل نگه میدارد. پروتئین ها ۲۵ درصد وزن بدن ما را تشکیل می دهند و این عدد نشان می دهد پروتئین ها برای بدن ضروری اند. بعد از گوشت و فراورده های گوشتی که آشنا ترین مواد غذایی پروتئین دار محسوب می شوند، مهم ترین منابع پروتئین عبارت اند از شیر و لبنیات، تخم مرغ، حبوبات، مغز بعضی دانه های گیاهی، غلات و فراورده های آردی و بعضی از سبزی ها.

نحوه انجام آزمایش

دو عدد از لوله های آزمایشگاهی را تا مقدار معینی از سفیده تخم مرغ پر می کنیم.سپس به یکی از آن ها چند قطره آب وبه یکی از آن ها چند قطره محلول بیوره اضافه میکنیم.
همانطور که مشاهده می کنید در لوله سمت چپ که حاوی سفیده تخم مرغ و بیوره است حلقه های بنفش رنگ تشکیل یافته است.این رنگ نشان دهنده این است که سفیده تخم مرغ دارای پروتئین می باشد.لوله وسط هم حاویی آب و سفیده تخم مرغ است.طبق گفته کتاب محلول بیوره را با یک آب میوه نیز آزمایش می کنیم.لوله سمت راست نیز حاوی آبلیمو و محلول بیوره است.در نتیجه آب میوه ها دارای مقدار کمی پروتئین هستند.

غذاهای پشتیبان رشد

با دانلود مقاله بصورت رایگان، می توانید ادامه مقاله و فیلم آزمایش را مشاهده نمایید…

جهت دانلود کامل مقاله (powerpoint) روی دانلود کلیک کنید.

3824 بازدید